سه شنبه، ۱۴ تیر ، ۱۴۰۱

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته‌امداد خبرداد

اجرای طرح “استعدادسنجی مستعدین اشتغال” تا پایان اردیبهشت

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) از اجرای طرح “استعدادسنجی مستعدین اشتغال” ویژه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش باب الکریمه و به نقل از ایسنا، محمد امید، در خصوص طرح “استعدادسنجی مستعدین اشتغال” اظهار کرد: از اسفند ماه سال گذشته این طرح را برای تمامی افراد ۱۸ تا ۶۵ سال تحت پوشش کمیته امداد آغاز کردیم.

وی ادامه داد: این طرح هر ۵ سال یکبار توسط کمیته امداد به منظور استعداد سنجی مددجویان ۱۸ تا ۶۵ سال با روش سرشماری انجام می شود.

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) در خصوص فواید اجرای این طرح نیز اظهار کرد: با توجه به نتایج این طرح کمیته امداد می‌تواند به شکل دقیق و موثر و همچنین با توجه به نیاز و استعداد نیروی کاری هر استان طرح‌های اشتغال خود را به اجرا در آورد.

امید ادامه داد: حاصل این طرح می‌تواند اولویت اشتغال در هرمنطقه را به طور دقیق برای کمیته امداد مشخص کند.

وی در ادامه اظهار کرد: پیش بینی می‌کنم که پس از سرشماری‌های صورت گرفته در این طرح، تا پایان اردیبهشت ماه حدود ۵۰۰ هزار نفر نیروی مستعد اشتغال در سراسر کشور شناسایی شوند.

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد ادامه داد: از میان این ۵۰۰ هزار نفر حدود ۱۰۰ هزار نفر آنان باید به سمت “کاریابی” هدایت شوند یعنی با کارفرماهایی بیرون از مجموعه کمیته امداد همکاری کنند؛ این درحالیست که کمیته امداد باید نسبت به طراحی اشتغال برای ۴۰۰ هزار نفر دیگر اقدام کند.

امید ادامه داد: هرچقدر بتوانیم در حوزه اشتغال و استعدادسنجی موفق تر عمل کنیم، شاهد کاهش ضریب آسیب در میان خانواده‌ها خواهیم بود.

وی در ادامه ضمن بیان آنکه در حال حاضر ۶۵۰ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد در جریان طرح‌های اشتغال این نهاد قرار گرفته و خودکفا شده‌اند گفت: حدود ۴۵ درصد این طرح ها مربوط به امور کشاورزی و دامپروری، ۳۰ درصد طرح های خدماتی، ۱۰ درصد صنایع دستی و سایرین نیز در قالب طرح‌های تولیدی و صنفی است.

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد ادامه داد: تمامی ۶۵۰ هزار مددجویی که در جریان طرح‌های اشتغال کمیته امداد قرار گرفته و خودکفا شده‌اند به طور ماهیانه درآمدی حداقل ۱۰ برابر و حداکثر ۵۰ برابر مستمری ماهانه کمیته امداد بدست می‌آورند.

امید تصریح کرد: در حال حاضر میانگن مستمری پرداختی کمیته امداد ۶۰ هزار تومان بوده درحالیکه حداقل درآمد خانواده‌های خودکفا شده ۶۰۰ هزار تومان است.

وی در پایان ضمن بیان آنکه با هرمحاسبه ای، عقل به ضرورت گسترش طرح‌های اشتغال حکم می‌کند گفت: ایجاد اشتغال در میان خانواده‌های تحت پوشش باعث کاهش آسیبها، افزایش عزت نفس و همچنین احساس تعلق بیشتر آنان به جامعه خواهد شد.کلیدواژه ها: , , , ,
رأی دهی به مطلب
Loading...
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 3 =