چهارشنبه، ۶ بهمن ، ۱۴۰۰
۱۶:۱۵ جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶

صحیفه امام جواد علیه السلام

کتاب صحیفه امام جواد علیه السلام نوشته جواد قیومی اصفهانی بوده که توسط دفتر انتشارات اسلامی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به چاپ رسیده است.

کتاب صحیفه امام جواد علیه السلام

کتاب صحیفه امام جواد علیه السلام نوشته جواد قیومی اصفهانی بوده که توسط دفتر انتشارات اسلامی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به چاپ رسیده است.

از عناوین اصلی این کتاب الکترونیک می توان به سرفصل های ادوار زندگی امام جواد؛ تأخیر در ولادت امام جواد؛ با برکت ترین فرزند برای شیعیان؛ امام جواد در زمان پدر بزرگوارش؛ تصریح به امامت حضرت جواد؛ امام جواد و بیان فضیلت زیارت پدر بزرگوارش؛ امام جواد و عشق و محبت به حضرت زهرا؛ امام جواد و سخن از امام مهدی؛ امام جواد در زمان حکومت مأمون؛ امام جواد در زمان حکومت معتصم عباسی؛ اقدامات امام جواد در تبیین اسلام اصیل؛ امام هادی و خبر شهادت پدر و محل دفن امام جواد (ع) اشاره کرد. برای دانلود کردن این کتاب الکترونیکی به این لینک مراجعه نمایید.

 

کتاب امام باقر: جلوه امامت در افق دانش

 نوشته : احمد ترابی، انتشارات  بیناد پژوهش های اسلامی

  اين كتاب به صورت تحقيقي و با ارجاع هاي سندي معتبر در پاورقي در پنج فصل تنظيم شده است. در فصل اول آن كه اجمالي از ولادت تا شهادت آن حضرت است. در فصل دوم به زندگاني علمي آن حضرت پرداخته و امام باقر(ع) را در انديشه اهل تشيع و اهل تسنن بررسي كرده سپس با ابتكاري جالب (البته براي تاريخ نويسان) شاگردان آن حضرت را نام مي‌برد و سپس جلوه‌هايي از معارف باقري را به روي خواننده مي‌گشايد؛ از مبارزات امام با انديشه خوارج و توهمات قدريه، جبريّه، غاليان و… پرده برداشته و ما را با سياست هاي آن حضرت در زندگي علمي با عنوان هاي تبيين معارف اصولي دين، ارجاع امت به قرآن و مبارزه با قياس در ميدان اجتهاد و سرانجام تعليم فقه و شيوه‌هاي صحيح اجتهاد، آشنا مي‌كند.در فصل سوم زندگي سياسي امام باقر(ع)، فصل چهارم به زندگي اجتماعي امام باقر(ع) و تلاش او، تأثير او در جامعه، مرجعيت و پاسخ گويي به پرسش هاي مردم، و زندگي شرافتمندانه امام و فصل پنجم كه از فصول مهم كتاب است اين است كه با توجه به برخي از سخنان امام باقر(ع)، پيام‌ها و حكمت هايي را براي خواننده به ارمغان مي‌آورد و درس هايي را از مكتب آن حضرت به مخاطب هديه مي‌كند.

 

کتاب تحلیلی از زندگی امام هادی علیه السلام

این کتاب نوشته باقر شریف قرشی  است که توسط انتشارات کنگره جهانی حضرت رضا ( علیه السلام ) به چاپ رسیده است. از جمله سرفصل های این کتاب الکترونیک می توان به عناوین :ولادت و دوران رشد امام؛ مظاهر شخصیت امام؛ علوم و معارف امام؛ اصحاب و راویان حدیث امام؛ امام در سامرا؛ عصر امام هادی؛ بسوی بهشت برین اشاره کرد. جهت دریافت نسخه الکترونیکی این کتاب به این لینک مراجعه نمایید.

 

کتاب زندگی باب الحوائچ حضرت موسی بن جعفر علیه السلام

این کتاب نوشته عباس حاجیانی دشتی در سال ۱۳۸۸ توسط انتشارات موعود اسلام به چاپ رسیده است.  از جمله موضوعات این کتاب ۱۲۷ صفحه ای می توان به عناوین : “صلوات و تحیت بر آن حضرت؛ دعای آن حضرت؛ نماز آن وجود مقدس؛ جریاناتی از دوران به ظاهر کودکی حضرت؛ دوران امامت امام موسی بن جعفر؛ معجزات و کرامات؛ اطلاع و علم به زبان های موجودات؛ زنده نمودن مرده؛ تصرفات گوناگون در جهان هستی؛ مناظره ها و کلمات قصار؛ شهادت حضرت امام موسی بن جعفر؛ سبب شهادت؛ نقشه به شهادت رساندن حضرت؛ در وقت شهادت چه شخصی نزد حضرت بود؟؛ تشییع جنازه و جسارت به حضرت؛ اولاد حضرت موسی بن جعفر؛ خاتم کاری صندوق کاظمین؛ ضریح مطهر و اشعار” اشاره کرد. جهت دریافت نسخه الکترونیکی آن به این لینک مراجعه نمایید.

 کلیدواژه ها: , , ,
رأی دهی به مطلب
Loading...


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 4 =