چهارشنبه، ۶ بهمن ، ۱۴۰۰
۱۴:۴۴ جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶

جواد یعنی بخشنده

دلم را برای کاظمین بی قرار می کند همین است که غربت را به خوبی می شود حس کرد. چشمانت بر آن دو گنبد چسبیده قفل می شود و بی اختیار هوای چشمانت بارانی می شود. دستت را بر روی قلبت می گذاری و بی اختیار می گویی السلام علیک یا غریب الغربا یا جواد الائمه.

فاطمه فیض

می خواهم از دلم بنویسم ولی کلمات یاری ام نمی کنند. برای از دل نوشتن کلمات را رها می کنم چشمانم را می بندم و از حافظه ام کمک می گیرم از میلیون ها سلولی که در چشمانم گذاشته شدند تا در قلبم تصویری را حک کنند که حتی کلامت هم نمی توانند بیانگر آن باشند.

نام جواد که می آید بی اختیار به یاد آن دو گنبد چسبیده به م در کاظمین می افتم. شاید باورتان نشود اما زمانی که به مشهد هم می روم و رو به گند طلای اما مرضا(ع) می ایستم باز هم به یاد گنبد و بارگاه امام جواد می افتم و سلامم را نثار آن حضرت می کنمو

نام کاظمین که می آید با خود طعم غربت هم می آورد حتی بیشتر از غربت امام رضا(ع). ما در سلام به امام رضا دست بر سینه می گذاریم و می گوییم السلام علیک یا غریب الغربا یا معین الضعفا السلطان یا اباالحسن علی ابن موسی الرضا(ع).

ولی غربت فقط دور بودن از وطن نیست، گاهی با وجود اینکه اطرافت از هم زبانان و هم کیشانت پر است غربت بیشتری احساس می کنی و این غربت آنقدر آشکار می شود که اگر غریبه ای وارد جمعتان شود آن را به حس می کند.

آری! چیزی که دلم را برای کاظمین بی قرار می کند همین است که غربت را به خوبی می شود حس کرد. چشمانت بر آن دو گنبد چسبیده قفل می شود و بی اختیار هوای چشمانت بارانی می شود. دستت را بر روی قلبت می گذاری و بی اختیار می گویی السلام علیک یا غریب الغربا یا جواد الائمه.

اگر به دنبار غربتی هستی که از آن در مدینه حرف می زنند می توانی آن را در کاظمین در حیاط روبروی بارگاه دو امام ببینی.کلیدواژه ها: , , , ,
رأی دهی به مطلب
Loading...


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =